Zespół wokalny „Fermata” zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie wokalnym.

W sobotę 9.12.2023 roku zespół wokalny „Fermata” z naszej szkoły wziął udział w 20. Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc” . Dziewczyny z zespołu oczarowały nie tylko pięknym, dwugłosowym wykonaniem pastorałki, ale i ciekawymi strojami oraz oryginalnym wyglądem. W rezultacie zespół uplasował się na I miejscu w tym konkursie. Burza oklasków po występie  i radość  nasza po ogłoszeniu wyników były niepowtarzalne. Razem z nami cieszyli się również rodzice wokalistek. Pewnym jest również fakt, że zostawiłyśmy po sobie miłe wrażenie i bardzo dużo brokatu w postaci małych, złotych gwiazdeczek, które wcześniej stanowiły dekorację włosów a potem zdobiły podłogę garderoby i korytarza  gdańskiego Pałacu Młodzieży.

                Skład zespołu (od lewej): Pola Leśniewska, Martyna Mateja, Zuzanna Gros, Laura Kisiel, Aurelia Niklas i Aleksandra Wiczling. Zespół do konkursu przygotowała  p. Emilia Durkiewicz.

Ogromne gratulacje dla Uczennic i Pani Emilii.

Skip to content