W naszej szkole zakończyła się realizacja ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytamy Cukierka! inspirowanej książkami z serii o Kocie Cukierku autorstwa Waldemara Cichonia.
W ramach akcji odbyły się dwa konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów:
1. Konkurs Głośnego Czytania (klasy II-V)
Uczniowie zaprezentowali wybrane fragmenty książek z serii Kot Cukierek, wykazując się świetną interpretacją, wyraźną dykcją oraz dużym zaangażowaniem emocjonalnym.
2. Konkurs plastyczny Z pazurem jak Cukierek (klasy I-VIII)
Na konkurs wpłynęło wiele kreatywnych i barwnych prac przedstawiających Kota Cukierka. Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią oraz różnorodnością technik plastycznych.
Cieszymy się, że akcja spotkała się z tak dużym entuzjazmem i zachęciła uczniów do sięgania po książki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną!
(J. Giezek, W. Krause, B. Płotka)





