„Wspólnie wygrajmy wrażliwość”

Klasa 8e bierze udział w projekcie  „Wspólnie wygrajmy wrażliwość”, który polega na wzajemnym szacunku i rozumieniu inności, właściwym postrzeganiu osób z zespołem Downa. Budowanie więzi społecznych ma przełamać bariery i krzywdzące stereotypy.

 Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie własnych kartek świątecznych i zaadresowanie ich z małą niespodzianką do dzieci z listy nazwisk dołączonej do projektu. 

Jednym z naszych wybranków – podopiecznym jest  Miłosz z Gdańska, uczeń klasy 1c, który wciąż kocha bańki mydlane, kulki i piłeczki wszelkich rozmiarów, Psi patrol czy Minionki. Po Nowym Roku uczniowie wraz z wychowawcą postarają się nawiązać kontakt z Miłoszem i jego rodzicami. Dzięki temu stworzą więzi i uświadomią sobie, że wszyscy mają podobne cele i marzenia. 

Jak kiedyś powiedziała Anna Dymna: – ” Świat jest piękny, a życie największą szansą i radością. Często jednak przynosi też ogromne wyzwania, cierpienie, dramatyczne chwilę. I choć czasem jest bardzo trudno, to jednak przede wszystkim od nas zależy, czy po ziemi będzie chodzić niebo, czy piekło; czy będzie ciemno, czy jasno.”

Anita Mądra

Skip to content