Wieczór z Panem Kleksem

Piątkowy wieczór był czasem, gdy uczniowie kl. 4 C chętniej niż zwykle przyszli do szkoły😉. Stało się tak dlatego, że na 5 godzin znaleźli się w Akademii pana Kleksa🏫. Na początku uczniowie musieli rozwiązać krótkie zadanie, które okazało się małym kleksowym żartem😁. Potem fragmenty filmu 🎥„Akademia Pana Kleksa” z 1983 r. w reż. K. Gradowskiego (wtedy wszyscy zajadali przepyszną chałkę🥐 przygotowaną przez jedną z Mam❤️) przeplatane były lekcjami znanymi z lektury: alfabetyczne układanie imion chłopców👦, kleksografia🖌️, nauka leczenia chorych sprzętów🩺, geografia🌍, lekcja przędzenia liter🧵🧶. Zadaniom towarzyszyły piosenki z filmu🎶. Dodatkowo przy pomocy długopisów 3D uczniowie wykonali dla szpaka Mateusza🐦‍⬛ zaginiony guzik z czapki bogdychanów🔘. Dużo śmiechu było przy tworzeniu plastelinowego pana Kleksa 😍, który miał zasnąć w kubeczku. Na koniec bajkowe kalambury 🐉👸🧚– rozpoznawanie gości Akademii. Każde dobrze rozwiązane zadanie obowiązkowo nagradzane było kolorowym piegiem🔵🔴🟢. Uśmiechnięte piegowate twarze 4-klasistów 😄świadczyły o tym, że wieczór z panem Kleksem zostanie na długo w ich pamięci💚! (wych. B. Płotka)

Skip to content