Warsztaty – ogranicza nas nasza wyobraźnia (pisaki 3D i mikroskopy cyfrowe)

Z ogromna przyjemności Pani Agnieszka Kroll-Ignaciuk i Pani Monika Gruchała poprowadziły 16. 10. 2023 r. warsztaty z pisaków 3D i mikroskopów cyfrowych. Jak stwierdziły prowadzące,  był to dla nich zaszczyt jak i cenna lekcja móc przekazać swoją wiedzę, pomysły czy inspiracje koleżankom, tak twórczym i kreatywnym. W pierwszej części został przedstawiony mikroskop cyfrowy, posiłkując się prezentacją Pani Agnieszka opowiedziała o tym, jak można zaaranżować lekcję, opowiedzieć o świecie mikro i makro, co możemy dostrzec naszym gołym okiem, a co tym uzbrojonym (były przykłady zdjęć). Następnie uczestniczki zostały zapoznane z organizacją pracy z mikroskopem, proponowaną tematyką.  Preparaty można przygotować wraz z uczniami, bądź użyć gotowych.  W dalszej części szkolenia wszystkie uczestniczki przygotowały swoje preparaty. Można było zaobserwować jesienne dary, tkaniny różnego rodzaju, części naszego ciała, żywioły. Krótko mówiąc była i botanika, zoologia i anatomia. Następnie Pani Monika przedstawiła długopisy 3D. Omówiła budowę długopisu 3D, jak należy je ładować korzystać i układać w walizkach. Potem,  krok po kroku, wraz z uczestniczkami włączyła urządzenia, pokazała gdzie i jak należy wkładać filament, jak należy go przycinać, zmieniać prędkość etc.. Przedstawiła inspiracje i pomysły na działania z uczniami.

Skip to content