Światowy Dzień Kosmosu

21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu,🚀🔭☄️ma on upamiętnić wydarzenia związane z badaniem przestrzeni kosmicznej, ale też zainspirować do dalszych prac i odkrywania kolejnych tajemnic Wszechświata! 👩‍🚀👨‍🚀 Klasa 0b poznała nie tylko masę kosmicznych ciekawostek🚀– Czy wiecie, że w kosmosie stajemy się wyżsi, ponieważ nie ma tam grawitacji, która ciągnie nas w dół!💪 Na Stacji Kosmicznej możesz być nawet aż do 5 cm wyższy!📏A czy wiesz, że kosmos jest próżnią, w której nie słuchać żadnych dźwięków?🔕Jeśli w przestrzeni międzyplanetarnej zderzą się ze sobą dwa pojazdy kosmiczne, nie spowoduje to żadnych odgłosów!🚀🙈Klasa 0b odwzorowała również gwiazdozbiory,⭐️a nawet stworzyła własne!⭐️⭐️Nie zabrakło rozmów o Układzie Słonecznym☀️i zabraniu w kosmiczną podróż naszych szkolnych Ozobotów! 🪐

Skip to content