Świat mikro – owoce i warzywa w klasie 0B

Doskonale wiemy, że małe dzieci są wyjątkowo ciekawe świata i nie tylko tego „makro”, które mogą zobaczyć gołym okiem, ale też tego „mikro”. W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 0b eksperymentowali i badali świat za pomocą zmysłów. Pod ich nosem (dosłownie) znaleźliśmy naprawdę fascynujący świat kształtów, barw i niespodzianek. Świat z milionem nowości i możliwości każdego dnia. „Mikroświat” , który 0b permanentnie i sukcesywnie zamierza odkrywać. Poznaliśmy elementy budowy mikroskopu cyfrowego i tajniki prawidłowego mikroskopowania. Na początek zbadaliśmy świat „mikro” owoców i warzyw, zrobiliśmy własne próbki z przyprawami oraz skosztowaliśmy witaminowych soków warzywno -owocowych, zresztą.. zobaczcie sami co udało się nam zaobserwować! (red. Agnieszka Kroll-Ignaciuk)

Skip to content