Sukces w V Konkursie Wiedzy o Motoryzacji

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale V Konkursu Wiedzy
o Motoryzacji, którego organizatorem była Grupa Makurat z Pępowa. Podczas etapu szkolnego spośród 16 uczestników wyłoniono 3 najlepszych pasjonatów motoryzacji. Byli to Wojciech Bigus z kl. 8a, Aleksander Król z kl. 8g oraz Jakub Ratowt z kl.8g. Wymienieni uczniowie 20 kwietnia 2022r. napisali finałowy test wiedzy o motoryzacji w siedzibie firmy Auto Miras w Pępowie.

         Z finałowymi pytaniami zmierzyło się 27 uczniów z powiatu kartuskiego. Zwyciężył Jakub Ratowt, wykazując się tym samym największą wiedzą
z dziedziny motoryzacji. Kolejny sukces odniósł Wojtek Bigus, który uplasował się na III miejscu. Chłopcy oprócz gromkich braw otrzymali również cenne nagrody. W przyszłości mają również pierwszeństwo w ubieganiu się o podjęcie praktyk zawodowych w firmie Auto Miras.

Celem konkursu było pobudzenie zainteresowania młodzieży branżą motoryzacyjną oraz zachęcenie ich do podjęcia w przyszłości nauki i pracy
w tym obszarze. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć jak wygląda warsztat samochodowy oraz przyjrzeć się codziennej pracy serwisowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie motoryzacji.

Skip to content