Sieciaki – jest nas więcej

 „ Sieciaki – jest nas więcej”

Klasa IIb wzięła udział w programie przeciwdziałania cyberprzemocy. W ramach projektu szkoła otrzymała, książkę pt. „Sieciaki – jest nas więcej” Łukasza Wojtasika, oraz scenariusze zajęć w zakresie bezpieczeństwa w sieci,  ze szczególnym uwzględnieniem problemu cyberprzemocy, dla szkół podstawowych klasy 2-4.Głównym celem programu jest promowanie kulturalnej komunikacji. Dzięki przeprowadzonym zajęciom i gotowym scenariuszom  uczniowie zapoznali się, z konsekwencjami cyberprzemocy. Nauczyli się, w jaki sposób reagować na cyberprzemoc, w roli ofiary lub świadka. Dowiedzieli się, że w sieci należy się zachowywać kulturalnie i rozważnie, tak żeby nie krzywdzić innych osób. Dzieci zrozumiały,  że kiedy doświadczą cyberprzemocy, zawsze mogą liczyć na bezwarunkowe wsparcie ze strony rodziny i szkoły. /Monika Gruchała/

Skip to content