Ogólnopolska Kampania – Intel aktualizuje bajki

W roku szkolnym 2022/2023 nasze zerówki biorą udział w Ogólnopolskiej Kampanii  Intel aktualizuje bajki, organizowanej przez Fundację ITGirls. Celem kampanii jest przybliżenie dzieciom świata nowoczesnych technologii. Bajki zaktualizowane dmuchają również w skrzydła dziewczynkom. Fabuła bajek pokazuje, że mogą one zdobywać wszystkie życiowe szczyty, również te związane z karierą w IT czy naukach ścisłych. W pierwszym semestrze udało nam się praktycznie na pamięć poznać bajkę  o Jasiu i Małgosi. Makiety domku Babci Jagi są tego wyrazem. Dzieci umieściły tu najważniejsze informacje: drzwi na elektrozaczep, laptop do kodowania Baby Jagi umieszczony pod łóżkiem, kraty w oknach w pokoju gościnnym, alarm nad drzwiami wejściowymi, chipsy, pizza i słodycze na elewacji budynku. Nasi uczniowie wykonali ogrom pracy od mapy myśli, planów na kartce po realizację.

Skip to content