Niepodległość w oczach naszych

Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna

/Ryszard Przymus/.

 

  Jest także taki dzień, kiedy w szczególny sposób podkreślamy, skąd pochodzimy i kim jesteśmy. 11 listopada każdego roku obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Dla upamiętnienia przez Polskę odzyskania niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Przez cały ten czas państwa polskiego nie było na mapach świata. W szkołach i urzędach nie można było używać języka polskiego.

W bibliotece szkolnej przygotowana została gazetka oraz wystawka. Uczniowie 9 – 10 listopada mogli tworzyć w wolnej chwili komiks  Niepodległość w oczach naszych, kolorować karty z historii oraz poczytać książeczki o tematyce związanej z niepodległością. W klasach 1- 3 zostało przeczytane opowiadanie Zofii Staneckiej O niepodległą bazę, [w tegoż:] Nasza paczka i niepodległość O sześciu polskich świętach. Młodsze dzieci rozmawiały o tym, co według nich jest istotą wolności i niepodległości. Mówiły o tym, jak na co dzień biorą odpowiedzialność za swoją ojczyznę.

Joanna Giezek

Skip to content