Nasza szkoła została  laureatem konkursu ,,Pracownia Kompetencji Cyfrowych” w kategorii klas 1-3.

Organizatorem konkursu była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie.

Konkurs był dedykowany wszystkim szkołom podstawowym w Polsce. Organizator podzielił go na trzy kategorie: dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8. Tematem przewodnim dla edukacji wczesnoszkolnej była cyfrowa higiena. W roku szkolnym 2022/2023, dzieci z klas 1-3, wraz z wychowawcami, wzięły udział w kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza – Internet to nie wszystko”. W czasie kursu dzieci dowiedziały się np. o tym, że jeśli będą spędzały zbyt dużo czasu przy komputerze mogą być narażone na choroby oczu, kręgosłupa, mogą być zdenerwowane i przemęczone. W kolejnym etapie zmagań trzeba było przygotować pracę konkursową. Był nią projekt kolorowanki, związanej z aktywnościami, jakie można realizować w Internecie (online) i poza nim (offline), tak aby zachować równowagę między czasem spędzonym przy komputerze a życiem w realu. Praca musiała nawiązywać do wiedzy zdobytej w ramach kursu. Jednak to nie wszystko! Po przeprowadzeniu tych działań, szkoły wzięły udział w konkursie. Spośród setek zgłoszonych placówek, nasza znalazła się w gronie laureatów. Nagrodą jest mobilna pracownia komputerowa. W skład której wchodzą laptopy z oprogramowaniem (16 sztuk) oraz przenośna szafa dokująca, zapewniająca możliwość przechowywania oraz zasilania komputerów. Ponadto pracownia została uzupełniona o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami (NetSupport School) oraz interaktywny monitor.

Oprócz wspaniałej nagrody, która posłuży przez najbliższe lata dzieciom z klas 1-3, uczniowie dowiedzieli się, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie.

Gratulacje dla Pani Marty Wenty, Moniki Gruchały, Agnieszki Kroll-Ignaciuk i Natalii Dering.

Skip to content