Nagroda w pałacu dla Lidii Szałkowskiej

Lidia Szałkowska, uczennica klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie zdobyła III miejsce w swej kategorii na Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą pieśń o Biskupie Konstantynie Dominiku. Na konkurs trzeba było przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego.

Uroczyste wręczenie odbyło się w Wejherowie po mszy w intencji Sługi Bożego, który ogłoszony został przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronem roku 2021. W pięknych murach Pałacu Przebendowskich, czyli siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, nagrodę Lidce wręczyli Bp Wiesław Szlachetka – sufragan archidiecezji gdańskiej, Jan Wyrowiński – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz ks. prał. dr Wincenty Pytlik – wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Bp. K. Dominika.

Jest to znaczące wyróżnienie. Na konkurs nadesłano bowiem kilkadziesiąt prac z całego Pomorza. Spośród nich jury w składzie Jerzy Stachurski – kompozytor, dr Dariusz Majkowski i red. Robert Groth wybrało najlepsze. Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa im. Bpa K. Dominika w Swarzewie. (ep)

Skip to content