Mikołajki w bibliotece

Mikołajki to jedno z najbardziej uwielbianych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt. Biblioteka szkolna również włączyła się w te radosne obchody. W rytmie znanych świątecznych przebojów osoby odwiedzające bibliotekę w tym dniu mogły wziąć udział w kolorowaniu obrazków, rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów. Święty Mikołaj przyszykował również na ten dzień książki o tematyce świątecznej dla najmłodszych czytelników oraz dostarczył oczekiwane nowości. Uczniowie klas pierwszych otrzymały „Pierwsze abecadło” – antologie tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Mam nadzieję, że wspólne chwile w bibliotece wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

Joanna Giezek

Skip to content