Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września Szkołą Podstawową nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie rządziła kropka. Taka mała a nieźle namieszała. Międzynarodowy Dzień Kropki nawiązuje do książki pt.: „Kropka”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia, bo przecież w każdym z nas drzemie wyjątkowy talent! Historia dziewczynki o imieniu Vashti pokazuje jak ważne jest to, aby wspierać dziecko, motywować je do pracy i budować od najmłodszych lat wiarę w siebie i własne możliwości.

„Kropka” zainspirowała nas do wielu działalności na terenie naszej szkoły. Na korytarzach pojawiły się plakaty związane z dziecięcymi talentami, które wykonała każda klasa edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie otrzymali listy ze wskazówkami, gdzie szukać ukrytych kropek na terenie placówki, wraz z wychowawcami tropili je, by ostatecznie wkleić i utworzyć hasło przewodnie dnia. Mieli też okazję do zrobienia wspólnych zdjęć w specjalnie na ten dzień przygotowanej, kropkoramce.

Pojawili się także wyjątkowi goście. Klasę 1b zaszczycił Pan Tomasz Szymkowiak, Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo, który opowiedział o niezwykle interesującej wyprawie rowerowej dziesięcioosobowej grupy kolarzy do Wendelstein, miasta partnerskiego Żukowa (o szczegółach wyjazdu można poczytać na Facebook’u „Rajd Jubileuszowy”). Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały przygotowania oraz sam wyjazd. Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem, padło wiele pytań. Pan Tomasz podkreślał także fakt bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, by zadbać o odpowiednie wyposażenie oraz jak niezwykle ważne jest, by mieć kask i odblaski. Przygotował także niespodziankę, upominki dla całej klasy. Na końcu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie w kropkoramce.

Kolejnym gościem była Pani Natalia Langa, dyrektor Biblioteki Samorządowej w Żukowie, która wraz z nauczycielkami, Joanną Giezek i Wioletą Krause, wcieliły się w role bohaterów przedstawienia „Kropka”. Uczniowie oglądali z zaciekawieniem, na końcu posypały się gromkie brawa. Pani Natalia z ogromnym zaangażowaniem czytała również książkę „Kropka” w poszczególnych klasach.

Mogłoby się wydawać, że to tylko taka mała kropka a jednak sprawiła, że działo się tak dużo. Na korytarzach w szkole było tego dnia wiele zamieszania, można było spotkać dzieci, które z rumieńcami na twarzach tropiły kropki, pozowały do zdjęć, przygotowywały plakaty i najważniejsze – odkrywały swoje talenty, bo w każdym z nich takie drzemią.

Jako organizator tego wesołego zamieszania, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy, naszym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły, bez Was i waszych talentów, by się nie udało.

 Wioleta Krause

Skip to content