mali WIELCY artyści z klasy 0B

Obcowanie ze sztuką🎨🖌️uwrażliwia dzieci na problemy i poglądy innych ludzi. Obserwując świat z perspektywy innej, niż własna, najmłodsi uczniowie mogli dostrzec👀, że pewne rzeczy dla każdego wyglądają inaczej, są jednak tak samo ważne i piękne!❤️💪

W minionym tygodniu dotyczącym 🎨SZTUKI🎨 uczniowie z klasy 0b👨🏻‍🎨👩🏻‍🎨 poznali m.in. twórczość Vincenta Van Gogha, stworzyli wspólny obraz pt. „Gwiaździsta noc”⭐️🌑 oraz słynne Słoneczniki🌻🌻. Dzięki Pablo Picasso dowiedzieli się co oznacza być twórcą nurtu oraz poznawali Jego magiczny świat kolorów🟠🟡🟢🟣, kształtów i figur◾️🔻🔵🟧, stworzyli autoportrety a’la Pablo Picasso.👨🏻‍🎨 Nie zabrakło również historii Edwarda Muncha i reprodukcji obrazu pt. „Krzyk” 😱 w wykonaniu uczniów.👩‍🎓👨‍🎓 Plastelinoryt miał być wyrazem ich wyobraźni i tego co im w duszy gra.❤️Dzieci odtworzyły również słynne obrazy stając się ich głównymi modelami, wykazały się przy tym ogromną kreatywnością, 🤯pomysłowością i odrobiną magiii🪄, zresztą zobaczcie sami -UŚMIECH od UCHA 🥹😁do UCHA gwarantowany!🌈💪

Pamiętajcie – każdy z nas jest ARTYSTĄ! 🌈🎨👩🏻‍🎨👨🏻‍🎨

Skip to content