Kosmos w klasie 3A

        Klasa 3a uczyła się na lekcjach o wydarzeniach, które miały największe znaczenie w historii odkrywania kosmosu. Uczniowie poznali Układ Słoneczny – Słońce i krążące wokół niego planety,  wspólnie wykonali pracę plastyczną  przedstawiającą ten układ.

   Dowiedzieli się o polskim kosmonaucie Mirosławie Hermaszewskim oraz o współczesnych kosmonautach i ich pracy. Obejrzeli film o  amerykańskiej Narodowej  Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – NASA, o kosmodromie położonym na przylądku Canaveral na Florydzie, skąd startują załogowe statki kosmiczne. Miejsce to w ubiegłym roku zwiedzał z rodziną uczeń naszej klasy Filip , który objaśniał wszystkim co widział i jakie uczucia mu towarzyszyły. Opowiedział o spotkaniu z kosmonautą Charlesem Gemarem, pokazał przywiezione z podróży pamiątki: zdjęcie i piłkę z autografem  kosmonauty, kawałki meteorytu, „magiczną” kulkę. Filip odpowiadał na pytania koleżanek i kolegów  oraz komentował nagrany przez jego tatę  film.

   Uczniowie budowali różne pojazdy kosmiczne. Najpierw przygotowali w domu „szkielet” pracy, niektórzy przy pomocy rodziców, a w klasie  oklejali, przyklejali poszczególne elementy i ozdabiali swoje prace, które stanowią wystawę klasową. To była świetna zabawa!

Skip to content