Francja, francuskie śniadanie, francuskie perfumy …. w klasie 2B

W piątek 10.03 klasa 2b miała okazję obejrzeć w kinie francuski film animowany „Mikołajek”. Stał się on pretekstem do zajęć, którego tematem przewodnim była Francja. Wstępem był krótka lekcja francuskiego przeprowadzona przez panią Natalię Kilarską. Uczniowie rozpoczęli dzień od francuskiego śniadania, croissantów i bagietek. Następnie wzięli udział w pokazie mody. Potem rozpoznawały charakterystyczne dla tego państwa miejsca, zabytki oraz potrawy, miały także okazję powąchać Chanel Nr 5 oraz lawendowe mydełko. Kolejnym punktem było przygotowanie walizki, w której umieściły wiadomości o Francji zawarte m.in. w prezentacji multimedialnej. Podsumowanie zajęć było słodkie, dzieci skosztowały tradycyjnych francuskich ciasteczek – magdalenek. Finałem zajęć będzie klasowy seans filmowy „Dzwonnik z Notre Dame”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek. 

Skip to content