22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, czyli święto mające na celu zwiększenie świadomości o ochronie środowiska oraz promowanie działań mających na celu ochronę naszej planety. Celem Dnia Ziemi jest również przypomnienie, że wszyscy mamy wpływ na stan środowiska poprzez nasze codzienne wybory, które mogą przyczynić się do tworzenia zdrowszego otoczenia wokół nas.
Samorząd Uczniowski zaproponował stworzenie prac o tematyce Nasz ekologiczny obraz, do wykonania którego uczniowie użyli gałązek, szyszek, skorup orzechów, kory, liści i wielu innych naturalnych produktów. Inni wykorzystali materiały przeznaczone do recyklingu: plastikowe butelki, sznurek, kapsle i inne dostępne surowce, tworząc oryginalne dzieła sztuki.
Ponadto cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę baterii, w wyniku której udało się zebrać ponad 145 kg zużytych baterii!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej inicjatywy.
Opiekun SU












