Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, klasy 5 i 8 wzięły udział w ogólnopolskim programie organizowanym przez Fundację „ABCXXI-  Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach wychowawczych uczniowie zapoznawali się z uniwersalnymi wartościami moralnymi opowiadań uznanych Polskich autorów ze zbioru „Gorzka czekolada”. Poprzez lekturę opowiadania Andrzeja Maleszki „Genialny Pomyl”, Wojciecha Cesarza „Dolina jeleni” oraz Katarzyny Ryrych „Szczęśliwego Nowego Roku” była omawiana istota odpowiedzialności, samodyscypliny i mądrości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu codziennym i szkolnym. Podczas zajęć uczniowie po zapoznaniu się z opowiadaniami oceniali postawę głównych bohaterów. Ustalali wspólną definicje mądrości, samodyscypliny i odpowiedzialności. Uczniowie klas 5 rysowali i charakteryzowali człowieka mądrego. Natomiast w 8 klasach odpowiadali na pytania: Co to znaczy być odpowiedzialnym?, Dlaczego człowiek powinien być odpowiedzialny? oraz Co jest potrzebne   do osiągnięcia celu?, Jakie wartości zawierają się w samodyscyplinie? i Jakie cele można osiągnąć dzięki samodyscyplinie?

Poniżej mądrość w wykonaniu uczniów kl. 5A i 5B. Zapraszamy do obejrzenia filmiku „Mądrość  jest w Nas”.

Skip to content