Bajka profilaktyczna Tajemniczy skrzat

Dnia 2 czerwca uczniowie objęci edukacją przedszkolną i wczesnoszkolną obejrzeli bajkę profilaktyczną Tajemniczy skrzat. W spektaklu wystąpili aktorzy z Teatru Kurtyna.

Tajemniczy skrzat to bajka profilaktyczna dedykowana przedszkolakom i dzieciom klas 1-3 szkół podstawowych. Mały, nadpobudliwy ruchowo Piotruś ma problem z rozładowaniem swojej ogromnej energii a zapracowani rodzice nie zawsze mają czas zabierać go na plac zabaw. Nudząc się popołudniami uwielbia grać na konsoli.

Bajka Tajemniczy Skrzat zwraca uwagę na problemy współczesnych, przebodźcowanych dzieci, których często jedyną rozrywką jest oglądanie filmików w telefonie lub granie na konsolach. W spektaklu zwrócono również uwagę na otyłość, która jest wynikiem nie tylko złego odżywiania ale również brakiem ruchu fizycznego.

Wartości wychowawczo – profilaktyczne: zapoznanie się z podstawowymi zasadami profilaktyki uzależnień, zbyt częste i długie korzystanie z tabletów, laptopów, telefonów komórkowych i związane z tym problemy psychiczne, coraz powszechniejsze zjawisko otyłości u dzieci w wieku wczesnoszkolnym, sport i ruch fizyczny mające korzystny wpływ na nasze zdrowie i właściwą sylwetkę. 

Skip to content