Bajka profilaktyczna Mapa skarbów

Dnia 3 czerwca uczniowie objęci edukacją przedszkolną i wczesnoszkolną obejrzeli bajkę profilaktyczną Mapa skarbów promującą zdrowy styl życia bez używek, papierosów i alkoholu. W spektaklu wystąpiły aktorki z Teatru Kurtyna. Spektakl był pełen dynamicznych, humorystycznych dialogów a interakcja działań scenicznych z publicznością dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Bajka opowiada o dziewczynce, która chciała spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Aby odciągnąć ją od komputera, mama znalazła sposób na zagospodarowanie czasu nudzącej się córki. Ola dała się przekonać do czytania książek. Jedna z nich o piratach uwolniła w dziewczynce drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce, Ola oczami fantazji przeniosła się do bajkowego świata piratów. Przemieniła się w korsarza, który odnajdując zaginioną mapę wyruszył w podróż w celu zdobycia ukrytego skarbu kapitana Cooka.

Po spektaklu główna bohaterka Ola przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat  właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobrych i złych stron Internetu. Zwróciła uwagę na ważne cechy człowieka jak wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, okazywaniu empatii i szacunku dla słabszych. 

Skip to content